3 kwiecień 2011

Tym razem postanowiliśmy skorzystać z pięknej wiosennej pogody i pochodzić trochę po centrum Kijowa i okolicznych parkach oglądając to i owo.

Jak co roku, porą  wiosenną, ulice Kijowa zaczynają ożywać dzięki ubraniom kobiet spragnionych wiosny i adoracji przechodzących mężczyzn. Jak co roku, można też wyłowić ciekawostki ze świata mody, które na pewno wzbudziłyby zainteresowanie Tomasza Jacykowa. Nie żeby jego zdanie mnie jakoś obchodziło, ale tutaj naprawdę miałby pole do popisu.

Jak już pisałem bowiem wcześniej, wiele kobiet na Ukrainie lubi ubierać się dość kolorowo. Czasami, przy dobrym guście właścicielki, taki widok cieszy wręcz oko. Zdarzają się również kobiety, które suną po ulicy niczym lawa na parkiecie. Po ruchach, chodzie i ubraniach widać wyraźnie, iż trudnią się modellingiem, a same ubrania kupują w najlepszych butikach na świecie.

Tak tak, takich kobiet tutaj jest również sporo - śmiem twierdzić, iż wcale nie mniej niż w Warszawie.

Niemniej to co się rzuca w oczy, to raczej te panie, które odziewają się za nic mając styl i gust. Wtedy te kolorowe ubrania  tworzą raczej mało atrakcyjny widok.

Przynajmniej dla mnie.

Wiem jednak że wielu mężczyznom coś takiego się podoba. Cóż, kwestia gustu.

Siedząc na Krieszciatik przez 5 minut wyłowiłem kilka ciekawostek obuwniczych. Oczywiście, były i lepsze i było ich więcej, niemniej myślę że tych kilka zdjęć wystarczy.

I żeby nie było - w Polsce wcale nie bywa pod tym względem lepiej. Również zdarzają się smaczki - o czym świadczy popularność blogu białe kozaczki. Niemniej tutaj w kwestii doboru i oryginalności ubioru myślę, że poprzeczka jest postawiona dużo wyżej :)

Co też postaram się udowodnić, gdy zrobi się tylko cieplej. Wtedy umieszczę kilka fotek. A tych ciekawych już teraz, odsyłam do miejsc:

Devushka style

Devushka Project

 

 A poniżej, średnio statystyczna para młodych Ukrainców.

Prócz tego jeden z teledysków rosyjskiej grupy, który obejrzałem tego dnia. Koniec jest szczególnie interesujący..

video: 
See video
Kijów i nie tylko I Wiza I Praca I Mieszkania I Transport I Kolej I Ceny I Odessa I Symferopol I Donieck
Polityka i gospodarka I Nowa Europa Wschodnia  I  Ośrodek Studiów WschodnichWPHiI I Kolegium Europy Wschodniej

Turystyka i porady I Blog o Ukrainie  I  PoradyABC Ukrainy

Popularna prasa I Rzeczpospolita  I  KyivPostKommiersantKorespondent I Zahid

 Inne I  Galeria kolegi I Portal Marketera I