14 czerwiec 2013 - Kampania promocyjna Polski

Dziś jak co dzień, wysiadłem na stacji metra Pieczarska (Печерська) by udać się do biura. Remont ruchomych schodów trwał nadal, niemniej dziś co innego przykuło moją uwagę. Pewna reklama, którą codziennie mijałem sporo razy, a dopiero dziś  dostrzegłem co ona reklamuje.

Jak się okazało, reklamuje Warmie i Mazury! Niedawno ponoć ruszyła "Cudowna kampania Warmii i Mazur", która od razu wystartowała w sześciu krajach Europy. Jednym z nich jest właśnie Ukraina.

Dodam jeszcze, że na tej stacji reklamuje się również Batumi - gruziński kurort. I o ile same zdjęcia nie są wybitne, przekaz jest czytelny i jednoznaczny. Poza tym odbiorca od razu widzi o jakie miejsce chodzi.

Po drugie tych reklam jest naprawdę sporo i nie idzie ich przeoczyć.

W przypadku kampani naszego polskiego cudu natury, wg mnie już tak kolorowo nie jest. Bilboardów naliczyłem  dziś sztuk 1.

I jak już wspomniałem, w przypadku tej jednej sztuki  nie od razu skojarzyłem o co chodzi.

Bedę jechał do domu to przyjrzę się dokładniej, możliwe bowiem iż  byłem nieuważny. A może jednak sama kampania promocyjna, która ma zwiększyć rozpoznawalność regionu,  jest mało czytelna?

 

dop. Przepraszam, doliczyłem się 4 sztuk. A możliwe że jest i więcej. Niemniej nadal uważam, że kampania jest mało czytelna a średniostatystyczny Ukrainiec nie ma najmniejszego pojęcia gdzie mogą leżeć Warmia i Mazury.

Kijów i nie tylko I Wiza I Praca I Mieszkania I Transport I Kolej I Ceny I Odessa I Symferopol I Donieck
Polityka i gospodarka I Nowa Europa Wschodnia  I  Ośrodek Studiów WschodnichWPHiI I Kolegium Europy Wschodniej

Turystyka i porady I Blog o Ukrainie  I  PoradyABC Ukrainy

Popularna prasa I Rzeczpospolita  I  KyivPostKommiersantKorespondent I Zahid

 Inne I  Galeria kolegi I Portal Marketera I