Obraz na Majdanie - Kwiecień 2014

Rewolucja jednak nadeszła.

Janukowicz, podobnie jak wiele osób z jego rządu,  uciekł z kraju. Został sformułowany nowy rząd tymczasowy z A. Jaceniukiem na czele. Zaś do 25 maja tymczasowe obowiązki prezydenta przejął Turczynow.

W marcu został Ukrainie odebrany Krym, którego to mieszkańcy w przytłaczającej większości wyrazili wolę przyłączenia do Rosji.  Zadziwiają przypadki jak w Symferopolu, w którym to oddano ponad 400 tys głosów, choć mieszkańców jest sporo mniej.

Co by jednak nie mówić, wynik referendum nie mógł być inny, nawet jeżeli nie byłoby fałszerstw.

Pod względem propagandy Rosja kolejny raz wygrała wojnę. Zaś przestraszeni mieszkańcy Krymu w obawie przed krwiożerczymi banderowcami, którzy zabijają osoby mówiące po rosyjsku, poprosili o pomoc wojskową Rosji.

To właśnie te pokojowo nastawione zielone ludziki.

Wszystko było przeprowadzone sprawnie i szybko co jeszcze mocniej podkreśliło nieudolność już nowych ukraińskich władz.

Obecnie jest kwiecień i dążenia separatystyczne odżywają na wschodzie Ukrainy. Niby zawarto porozumienie, ale akcja podpuszczania do głupich działań każdej ze stron dalej trwa.

A że już temat Ukrainy wałkuje się od kilku miesięcy i wielu ludzi ma już tego najserdeczniej dosyć, tym razem postanowiłem tylko wstawić ostatnie fotografie z centrum wydarzeń.

Zbyt dużo napisano już na temat tych wydarzeń.

Dodam jedynie, że te zdjęcia poniżej, jakby one nie wyglądały przedstawiają tylko 1% KIjowa. W pozostałych miejscach życie toczy się normalnie. Ludzie, co właśnie widzę przez okno, robią szaszłyki. Dzieci w Parku się bawią. Budowa obok, choć jest wielkanocna niedziela, wre.

Do pracy zaś jeżdzę codziennie i bezproblemowo. Weekendami zaś kończymy remontować z żoną mieszkanie. Pokój gościnny jest już prawie gotowy, tak więc zapraszam:)

Prócz tego odwiedziła nas mama Liudy z Turkmenistanu. A że tam mogą odbierać tylko rosyjską telewizję to bardzo obawiała się tego wyjazdu. W rosyjskiej tv wersja wydarzeń jest bowiem diametralnie inna.

Wojna, banderowcy, faszyści, polowanie na rosyjskojęzyczne osoby, zamachy stanu legalnej władzy itp bzdury.

Na miejscu zobaczyła że wszystko wygląda inaczej niż pokazuje rosyjska tuba propagandowa. Była kilka razy w teatrze, na zakupach, nie wspominając o zwykłym zwiedzaniu. Cała wróciła do domu :)

Tydzień temu, gościłem również kolegę z Polski - Eryka. Przy okazji pokazywania mu Kijowa popstrykaliśmy właśnie tych kilka fotek. Które zamieszczam poniżej.

Fotki przedstawiają tylko 2 ulice + Majdan Niezależności. Czyli główne areny wydarzeń. Nie wygląda to może zachęcająco, niemniej powtarzam - jest to tylko nieznaczna, choć reprezentatywna część Kijowa.

Łatwo można takimi obrazami przekoloryzować dane wydarzenia.

Co też bardzo skutecznie czyni Rosja.

Co do samej rewolucji i oceny nowych władz oraz perspektyw gospodarczych Ukrainy.

Powiem tyle - kiepsko to widzę.

Poniżej dodałem również filmik, który na youtube jest już od 4 lat - Future of Europe. Niedawno obejrzałem go ponownie. Po wydarzeniach ukraińskich wiele zyskał na aktualności.

Ironia Losu

 

 

 

 

video: 
See video
Kijów i nie tylko I Wiza I Praca I Mieszkania I Transport I Kolej I Ceny I Odessa I Symferopol I Donieck
Polityka i gospodarka I Nowa Europa Wschodnia  I  Ośrodek Studiów WschodnichWPHiI I Kolegium Europy Wschodniej

Turystyka i porady I Blog o Ukrainie  I  PoradyABC Ukrainy

Popularna prasa I Rzeczpospolita  I  KyivPostKommiersantKorespondent I Zahid

 Inne I  Galeria kolegi I Portal Marketera I